Z krve a popela

Knižní série „Z krve a popela“ od americké autorky Jennifer L. Armentrout se stala celosvětovým bestsellerem a získala si obrovskou fanouškovskou základnu. Tato poutavá urban fantasy série kombinuje napětí, romantiku a akci do jedinečného mixu, který čtenáře nepustí ani na okamžik.

Hlavní dějová linka série se točí kolem mladé protagonistky jménem Alexandria (Alex) Andros, která žije ve světě, kde se lidé dělí na čistokrevné a polokrevné bytosti. Alex se snaží vyrovnat se svou minulostí a současnými výzvami, které jí život přinese. Příběh je plný nečekaných zvratů, intrik a tajemství, které postupně odhalují temné síly skrývající se v pozadí.

Svět stvořený Jennifer L. Armentrout je bohatý na detaily a skvěle vykresluje atmosféru, která čtenáře vtáhne do děje a nepustí až do poslední stránky. Postavy jsou promyšlené, s hloubkou a složitými vztahy mezi sebou, což dodává příběhu na autenticitě a emocionálním rozměru.

Série „Z krve a popela“ kombinuje romantické prvky s temnou fantasy a akčními scénami, což ji činí neodolatelnou pro fanoušky young adult žánru i starší čtenáře. Jennifer L. Armentrout dokázala vytvořit unikátní svět, který si získal mnoho ocenění a ocenění a doporučení od kritiků i čtenářů.

Pokud milujete dobrodružství, romantiku a nadpřirozeno, knižní série „Z krve a popela“ je pro vás tou pravou volbou. Nechte se pohltit temnými tajemstvími a nečekanými zvraty v dílech, která vás nepustí do poslední chvíle. Vstupte do světa „Z krve a popela“ a zažijte nezapomenutelné dobrodružství po boku Alex a jejích spojenců.

Zdroj

  1. díl – Z krve a popela
  2. díl – Království těla a ohně
  3. díl – Koruna z kostí a zlata
  4. díl – Válka dvou královen
  5. díl – Duše krve a popela

Z krve a popela

První díl návykové fantasy ve stylu knih Sarah J. Maasové Poppy byla už od narození vyvolena, aby svět přivedla do nové éry, a její život tak nikdy nepatřil jen jí. Na ramenou jí teď leží budoucnost celého království, sama však neví, zda o to vůbec stojí. A když do jejího života vstoupí zlatooký strážce Hawke, který má zajistit její Povznesení, Poppyin osud a povinnost se propletou s jejími touhami a potřebami. Poppy začne zpochybňovat vše, v co kdy věřila – a Hawke ji uvede v pokušení vyzkoušet zakázané

Zdroj

Království těla a ohně

Je láska silnější než pomsta? Druhý díl bestsellerové fantasy série. Všechno, v co Poppy věřila, je lež – oklamal ji i muž, do kterého se zamilovala. Teď sama netuší, kým bez závoje Panny vlastně je. Ví ale, že pro ni neexistuje větší hrozba než Princ Atlantie. Chce, aby proti němu bojovala, a ona jeho rozkaz ráda uposlechne. Aby našla svého bratra, musí se spojit s nebezpečně svůdným Casteelem DaNeerem. Je jen otázkou času, než tajemství dvou království vyjdou na světlo. Ale až nebesa začnou krvácet, mohlo by být pozdě.

Zdroj

Koruna z kostí a zlata

Pokloňte se své královně, nebo před ní vykrvácejte. Třetí díl bestsellerové fantasy série. Poppy by ani ve snu nenapadlo, že někdy zažije lásku, jakou našla u prince Casteela. Chce si užívat svého štěstí, ale předtím se musí rozhodnout, jestli příjme korunu z kostí a zlata. Vždy toužila po kontrole nad vlastním životem, ne nad ostatními. Jakmile však výjdou na světlo hříchy království, povstane i dávná síla ohrožující vše, za co Poppy a Casteel bojovali. A tak brzo zjistí, jak daleko jsou ochotni zajít pro svůj lid – i jeden pro druhého.

Zdroj

Válka dvou královen

Pradávná síla povstává. Čtvrtý díl bestsellerové fantasy série. Casteel Da´Neer dobře ví, že není větší intrikánky než Krvavé královny, ale ani on nedokázal předvídat hrůznost toho, co provedla. Poppy se nezastaví před ničím, aby osvobodila svého krále a zničila vše, co Krvavá královna představuje. Spolu s Casteelem musí kvůli ochraně svých milovaných přijmout nové i staré tradice a pomoct každému, kdo to potřebuje. Válka je ale jen začátek, dávné síly totiž odhalily nevýslovné děsy. Proto bude muset Poppy naplnit svůj osud – a stát se tím, čeho se nejvíc bojí.

Zdroj

Duše krve a popela

Jeho vzpomínky jsou poslední nadějí. Pátý díl bestsellerové fantasy série. Poppy už přežila ledacos, ale bitva, kterou bojuje po boku Casteela a dalších spojenců, teprve začíná. Bohové se probouzejí po celém Iliseeu i v říši smrtelníků a připravují se na nadcházející válku. Když však Poppy upadne do stáze, Cas čelí reálné možnosti, že by o ni mohl přijít. Proto se jí rozhodne připomenout, jak jejich společná cesta začala, a prozradí přitom o sobě věci, které ví jen Kieran. Epický milostný příběh Poppy a Casteela opět ožívá – tentokrát bude ale svou verzi příběhu vyprávět Hawke.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *